Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024

2W piątek 21 czerwca 2024 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024. Celebrowanie tego dnia rozpoczęliśmy tradycyjnie mszą świętą w kościele w Łubowicach, następnie zgodnie z przyjętym ceremoniałem, wciągnęliśmy flagę państwową na maszt i odśpiewaliśmy hymn na placu przed szkołą. Dalsza część uroczystości miała miejsce na sali gimnastycznej, gdzie jak zwykle na środku swoje świadectwa odebrali uczniowie klas 4-8 wyróżniający się w nauce oraz uczniowie klasy trzeciej, kończący pierwszy etap edukacyjny.

 

Oni też, wraz z klasą IV, uświetnili piątkową uroczystość występami artystycznymi. Nie obyło się również bez podziękowań, a te odebrali rodzice, pracujący w prezydium Rady Rodziców, uczniowie działający w Samorządzie Szkolnym oraz pan Henio Koczan za prowadzenie Koła Szachowego i wielkie serce dla młodzieży.

Na koniec pani dyrektor w kilku słowach podsumowała mijający rok szkolny oraz życzyła wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji. Następnie uczniowie, po raz ostatni w tym roku szkolnym, spotkali się w klasach z wychowawcami. Po odebraniu świadectw, z uśmiechami na twarzach i radością w sercach wszyscy udali się do domów, by rozpocząć upragniony wypoczynek!

Magdalena Gałeczka