Żegnamy absolwentów naszej szkoły

40 minDziś, 20 czerwca w naszej szkole odbyło się
uroczyste pożegnanie tegorocznych absolwentów.
Rozpoczęliśmy od części oficjalnej,
podczas której nastąpiło
przekazanie sztandaru klasie siódmej
oraz uroczyste wręczenie dyplomów absolwenta.

 


Pani dyrektor wygłosiła krótkie przemówienie, w którym zawarły się wspomnienia, podziękowania i życzenia na dalszą drogę edukacji dla naszych ósmoklasistów. Nie zabrakło w nim także mądrych słów i nawiązań do przyświecającego tegorocznemu zakończeniu hasła z „Małego Księcia”. Gratulacje i podziękowania odebrali także rodzice, wychowawcy i nauczyciele.
Podczas dzisiejszej uroczystości pożegnaliśmy również dwie panie: p. Eulalię Panek – odchodzącą na zasłużoną emeryturę oraz panią Beatę Smołkę. Było uroczyście i wzruszająco.

Za sprawą klasy siódmej, część artystyczna nieco rozluźniła podniosłą atmosferę, bowiem młodsi koledzy i koleżanki z humorem pożegnali absolwentów, wręczając im nagrody, dyplomy i odznaczenia, za ich różnorakie „postępki i występki”, jakich dopuścili się podczas swojej bytności w murach szkoły w Grzegorzowicach. Ta część spotkania obfitowała w salwy śmiechu i zasłużone oklaski dla wszystkich absolwentów.

Magdalena Gałeczka