Szkoła Podstawowa im. Josepha von Eichendorffa w Grzegorzowicach składa się z klas I- VIII szkoły podstawowej. Jesteśmy niewielką szkołą wiejską, ale największą w gminie Rudnik. W naszej szkole uczy się 132 uczniów.

Są to dzieci i młodzież z kilku miejscowości: Grzegorzowic, Łubowic, Sławikowa, Lasak, Ligoty Książęcej, Brzeźnicy, Łan i Miejsca Odrzańskiego.

uczniowie 2017

 

Uczniowie z miejscowości ościennych dojeżdżają do szkoły autobusem z opiekunem. Uczniowie naszej szkoły od pierwszej klasy uczą się dwóch języków - j. niemieckiego jako ojczystego oraz j. angielskiego. Interesują się sportem, przyrodą, informatyką, muzyką, teatrem, swoim regionem. Rozwijają swe zainteresowania uczęszczając na dodatkowe zajęcia pozalekcyjne organizowane w szkole oraz biorąc udział w licznych konkursach i zawodach. Szkoła dysponuje stołówką, w której można codziennie zjeść smaczny obiad.    W szkole funkcjonuje również świetlica szkolna oraz biblioteka. Dbając o wszechstronny rozwój uczniów, zatrudniamy także pedagoga szkolnego oraz higienistkę.

 

2