SZKOŁA Z ENERGIĄ – MALUJEMY WIATR

wind

Drogi uczniu, droga uczennico szkoły podstawowej!
Piknik edukacyjny  dla całej rodziny 
z konkursem plastycznym,  organizowany przez TAURON
12. 11. br. (niedziela) od godz. 13:00, 
na hali sportowej w Rudniku.

 

 

To objazdowe laboratorium, szaleni naukowcy, produkcja prądu i przede wszystkim Wielki Konkurs,
w którym możesz wygrać wyjazd do parku rozrywki lub tablet.

Najciekawsze prace obejrzy cała Polska, bo ozdobią jedną z wielkich turbin wiatrowych,
należących do Grupy TAURON.

Konkurs odbędzie się podczas pikników edukacyjnych. Godzinę na wykonanie prac odmierzy specjalna klepsydra.
Prace powstają na papierze w formacie takim, w jakim znajdą się na tauronowych turbinach. Dopuszczalne techniki to: akwarele, pastele, ołówek, wydzieranki. Gdy 50 dzieci będzie zajętych twórczością pozostałe wezmą udział w edukacyjnych animacjach. Czas oczekiwania na stanowisko pracy dzieci wypełnią zdobywaniem wiedzy o zielonej energii, która będzie im przekazywana w dostępny i atrakcyjny sposób przez animatorów (pomoce naukowe, modele elektrowni, materiały wideo, mini – wykłady). Każda praca będzie podpisana przez dziecko i rodzica, który tym samym wyrazi zgodę na udział pracy w kolejnych etapach konkursu. Każde z dzieci opuści imprezę z prezentem – gadżetami związanymi z tematem kampanii. Cała impreza zaplanowana jest na 4 godziny.

 

Szczegóły kampanii „SZKOŁA Z ENERGIĄ – MALUJEMY WIATR”
KLIKNIJ w GRAFIKĘ!011 min 2

„SZKOŁA Z ENERGIĄ – MALUJEMY WIATR” to hasło kampanii firmy TAURON.
TAURON realizuje strategię Zielonego Zwrotu, jest ona nie tylko szeregiem inwestycji  w elektrownie wiatrowe czy fotowoltaiczne, ale także promocją zmian postaw szczególnie wśród najmłodszych. Cykl pikników i konkurs plastyczny mają przybliżać dzieciom i młodzieży nowoczesne wytwarzanie energii ze źródeł odnawialnych.

Uczestnicy pikniku będą mieli okazję do zabawy, do obserwacji doświadczeń i spotkań z ekspertami.
Wspólnym mianownikiem pikników jest promowanie odnawialnych źródeł energii,
ze szczególnym naciskiem na energetykę wiatrową.
Myślą przewodnią kampanii edukacyjnej jest wzmocnienie przekonania, że każdy z nas ma odpowiednie narzędzia do promowania ekologicznych postaw, które pomagają mądrze korzystać z dostępnych zasobów. Zakręcanie wody i gaszenie świateł to pierwsze kroki w stronę odpowiedzialności ekologicznej. W trakcie pikników, chcemy zainspirować uczestników do samodzielnego poszukiwania proekologicznych zachowań, które będą formą szacunku dla Matki Ziemi, ale także przyniosą ulgę domowym budżetom.