Dzień Bezpieczeństwa

dzbezp 59Ósmy listopada w naszej szkole przebiegał pod hasłem: „Dzień Bezpieczeństwa”. Gościliśmy u siebie przedstawicieli takich placówek jak KRUS, Policja oraz Państwowa Straż Pożarna.   

<<<< kliknij

 

Całe przedsięwzięcie przebiegało z podziałem na poszczególne moduły teoretyczno-praktyczne. Najpierw uczniowie klas I-VIII wysłuchali prelekcji na temat bezpieczeństwa oraz zagrożeń jakie mogą czyhać na nas podczas prac w gospodarstwie rolnym. Następnie odbył się konkurs dla klas I-IV pt. "Bezpiecznie na wsi”. Tę część działań przeprowadziła pani Agnieszka Plaskacz, zastępca kierownika Placówki Terenowej KRUS w Raciborzu. Pani Agnieszka w bardzo barwny i przystępny sposób przedstawiła uczniom niezbędną wiedzę na temat bezpieczeństwa i możliwych wypadków, nie tylko w gospodarstwie rolnym, ale również w codziennym życiu. Zobaczyliśmy i usłyszeliśmy wiele praktycznych wskazówek.

Podczas spotkania z Policją i Strażą Pożarną uczniowie mieli możliwość zobaczenia z bliska radiowozu oraz wozu strażackiego. Mogli bliżej poznać pracę tych służb. Dowiedzieli się również jak wygląda strój i praca strażaka. Pod czujnym okiem profesjonalistów z PSP w Raciborzu młodzież utrwalała zasady udzielania pierwszej pomocy oraz ćwiczyła zdobyte umiejętności z wykorzystaniem fantomów.

Około południa poznaliśmy wyniki konkursów dla klas młodszych, które kształtowały się następująco:

Kl I-II

I m. – Alan Depta

II m. Magda Lampka

III m. Magda Stania

IV m. Sofia Bilotil

KL. III-IV

I m. – Hanna Gilge

II m. Julia Janusz

III m. Leonard Spleśniały

IV m. Laura Marek

Na wręczenie nagród przybyli przedstawiciele KRUS: dyrektor Oddziału Regionalnego w Częstochowie p. Piotr Dobosz, kierownik Placówki Terenowej w Raciborzu p. Krystyna Lancman oraz przedstawiciel Urzędu Gminy Rudnik p. Tomasz Kruppa.

Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali miłe upominki ufundowane przez Urząd Gminy. Każdy uczestnik tego dnia wyszedł ze szkoły bogatszy w wiedzę na temat bezpieczeństwa i pracy służb mundurowych.

Koordynatorem całego przedsięwzięcia była p. Ewelina Marek.

Ewelina Marek