Recytowali na medal!

 

IMG 20221104 102852

W piątek 4 listopada w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rudniku odbył się Gminny Konkurs Recytatorski pod hasłem "Poetycka Złota Jesień".

 

 

<<<< kliknij 

 

Recytatorzy rywalizowali w dwóch kategoriach: klas IV-VI oraz VII-VIII. Z naszej szkoły do Rudnika pojechali; Alicja Wycisk, Kacper Kurek, Julia Nieborowska oraz Paulina Gawlik i Emilia Reichel. Dla młodszych tematem przewodnim były zwierzęta w poezji, natomiast starszych rośliny i zjawiska przyrody. Młodzież z Grzegorzowic zaprezentowała się bardzo dobrze i znalazła się na podium. W swojej kategorii Alicja zajęła III miejsce, recytując wiersz pt. "Mucha Flejtucha" , a Julia zachwyciła jury swoją interpretacją "Ballady ogonowej" L.J. Kerna i zajęła I miejsce. W kategorii klas starszych obie dziewczyny zaprezentowały wiersze Wisławy Szymborskiej i ostatecznie Emilia wywalczyła II miejsce, a Paulina stanęła na najwyższym stopniu podium. Do konkursu uczniów przygotowały polonistki Beata Gronowicz i Magdalena Gałeczka. Uczestnikom dziękujemy za reprezentowanie naszej szkoły, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Magdalena Gałeczka