Weź ze sobą uśmiech na drogę...

65 minUroczyście, z udziałem całej szkolnej społeczności,
w dniu 24 czerwca br. zakończony został rok szkolny 2021/2022. Tradycyjnie rozpoczęto od mszy św. w łubowickim kościele. Po dwóch latach, na akademii mogli być obecni uczniowie wszystkich klas, nauczyciele i inni pracownicy szkoły oraz zaproszeni rodzice.

 


Uroczystość na sali gimnastycznej rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły, odśpiewaniu hymnu państwowego i szkolnego. Pani dyrektor nawiązała do wydarzeń minionego roku, które sprawiały, że uczenie się było bardziej wymagające i trudne.  Składając uczniom życzenia dalszego rozwijania swoich talentów i pasji, wyznaczania sobie coraz to nowych celów, sięgania nawet kosmosu, zacytowała noblistkę - Olgę Tokarczuk. Pisarka w książce "Czuły narrator", przywołuje rycinę przedstawiącą wędrowca, który "dotarł do granic świata i wystawiwszy głowę poza ziemską sferę, zachwyca się widokiem uporządkowanego i wielce harmonijnego kosmosu." 

Głównym akcentem uroczystości było zakończenie pierwszego etapu edukacji przez uczniów klasy III. Oni to odebrali świadectwa, okolicznościowe dyplomy i pamiątkowe książki z rąk pani dyrektor. Była to też okazja do serdecznych podziękowań, zarówno  dla rodziców za trzyletnią współpracę, jak i nauczycielom za całoroczną pracę.

Następnie uczniowie starszych klas, którzy uzyskali świadectwo z wyróżnieniem, zostali uhonorowani przez swoich wychwawców i panią dyrektor.

Końcową część akdemii  stanowił występ artystyczny, który rozpoczął się pięknym polonezem, w wykonaniu tegorocznych absolwentów naszej szkoły.

Aby pokazać swoją solidarność z koleżankami i kolegami z Ukrainy, będącymi od kilku miesięcy uczniami naszej szkoły, trzecioklasiści i starsi uczniowie wygłosili apel o pokój. Powołując się na Konwencję Praw Dziecka, poprzez wiersz i piosenki, zaapelowali o przestrzeganie praw dziecka w miejscach, gdzie toczy się wojna. Głos zabrała pani Marina Kozachuk - matka uczennic z Ukrainy, która podziękowała za okazane wsparcie, zaś dziewczynki: Masza, Ania, Lara i Karina zaśpiewały ukraińskie piosenki.

Każda z klas spotkała się na koniec ze swoim wychowawcą w klasie. Dla trzecioklastów była to okazja do powspominania pierwszych trzech lat spędzonych w szkole. Zachęcamy do obejrzenia ich wspomnień w formie filmiku.

(kliknij w fotkę)

klasa3 00092

Za nami rok szkolny, inny niż poprzednie. Oby wakacje były czasem dobrego, bezpiecznego odpoczynku, zregenerowania sił i nabrania ochoty do nauki.

Daniela Płoszczyca